تلگرام

اینستاگرام

تور
17 کشور ارزان برای ماجراجویان کوله به پشت

17 کشور ارزان برای ماجراجویان کوله به پشت

//

ترکیه

ترکیه یکی از ارزانترین کشورهای دنیا برای سفر و به عنوان کشوری که اسیا را به اروپا وصل می کند با فرهنگی امیخته از فرهنگ  شرق و غرب، چشم اندازهای جذاب و بازمانده های تاریخی هر نوع سلیقه ایی را براورده می کند. این کشور همچنین یکی از ارزانترین کشور برای مسافرت از ایران با کوله پشتی است. قیمت هر تخت درخوابگاه بین 9 تا 15 دلار است در حالی که قیمت یک اتاق  معمولی  خصوصی از 13 تا 25 دلار است که گاهی اوقات شامل صبحانه نیز می شود. غذاهای ان علاوه بر اینکه فوق العاده است قیمت مناسبی هم دارد. شما می توانید با کمتر از یک دلار چلو مرغی را که با دانه های کاهو پر شده در گوشه کنار خیابان بخرید، غذای گرم و سلامتی که شما را سیر می کند،  وقتی در  استانبول  هستید با خیال راحت به غذا فروشی های بازار بزرگ بروید. غذاهای این بازار به عنوان یکی از بهترین بازار غذاهای این کره خاکی است. قدمت ان به بیش از 500 سال  بر می گردد و بالغ بر چهار هزار دستفروش دارد. از دیگر جاهای دیدنی استانبل که حتما باید ببینید می توان به شهر قدیمی، کلیسای کرا و موزه حاجیا سوفیا اشاره کرد.

استرالیا

در نگاه اول وقتی می خواهیم یکی از ارزانترین کشورهای دنیا برای سفر با کوله پشتی انتخاب کنیم، انتخاب درستی به نظر نمی رسد. اما اگر این کار به درستی انجام شود به طرز باورنکردنی ارزان  تمام می شود.
استرالیا مجهز به سیستم شبکه اینترنتی مهمانپذیری  با هزاران میزبان است. که یک کاناپه، تخت ویک اتاق در اختیار مسافران قرار می دهند و از تبادل فرهنگی لذت می برند. مسافران هیچ بهایی برای آن پرداخت نمی کنند و فقط در بعضی ازکارهای خانه مثل پختن شام مشارکت می کنند یا یک هدیه برای ان ها می برند. ارزان بودن تقریبی مواد غذایی مانند (یک قرص نان  تازه کمتر از 2 دلار، یک کیلو سینه پوست کنده بدون استخوان مرغ  تقریبا یازده هزار تومان) فرصت خوبی را برای این نوع سفر فراهم می کند. علاوه بر ان استرالیا از دیرباز بودجه ایی را برای این گونه سفر در نظر گرفته است، همچنین این امکان را فراهم اورده تا مسافران با انجام کارهای داوطلبانه مخارج سفر خود را تامین کنند. نیازی به اشاره به مناظر فوق العاده زیبا، از ساحل های زیبا گرفته تا کوه ها و شهرهای ارام نیست.

نپال

نپال یکی از کشورهای ارزان دنیا و از بهترین کشورها برای سفر کم هزینه با کوله پشتی است. شهرت این کشوربه خاطر این است که یکی از امن ترین کشورها است و کوه هایی  دارد که صعود کردن به ان ها بی خطر است.  نپال مناسب افراد پرجنب و جوش و ماجراجو است، از بین ده قله از بلندترین قله های جهان، هشت قله به نپال تعلق دارد که باعث متمایز شدن این کشور می شود. اما حتی افرادی که به دنبال ارامش هستند قدر محیط ارام این کشور را می دانند. اگر شما قصد رفتن به رشته کوه های هیمالیا را دارید  در بین راه تعداد زیادی چایخانه و چادر وجود دارد که می توانید در ان ها استراحت کرده و نفسی تازه کنیدنپال از ارزانترین کشور برای مسافرت از ایران برای عاشقان سفر است. همچنین معابد هندو و بودا از مکان هایی است که حتما می روید، معابدی مانند پاشوپتینات، بودانیلکانتا و ماناکامانا یا باهاکتاپور در دره کاماندو. غذا در سرتاسر نپال ارزان است و شما می توانید با روزی 25 دلار در مناطق شهری امورات خود را بگذرانید،  این مبلغ حتی از هزینه ایی که صرف عبور از کوه ها می کنید کمتر است.

نیکاراگوئه

نیکاراگوئه از ارزانترین کشورهای دنیا برای سفر هنوز به خاطر اغتشاش سیاسی و داخلی که سالیان سال در ان حاکم بوده به عنوان یک کشور نا امن شناخته شده است. اما امروزه این کشور مرکزی در امریکا به ثبات رسیده و مورد توجه مسافران قرار گرفته است. هنوز احتمال اینکه با گروه کثیری از گردشگران برخورد کنید بسیار کم است. گردشگرانی که نمی دانند چه فرصتی را از دست می دهند. در این منطقهنیکاراگوئه از همه مقرون به صرفه تر است. این کشور از کشورهای ارزان دنیا و بهترین جا برای افرادی که دوست دارند علاوه بر استفاده از سکوت و ارامش  از چشم انداز بی انتهای صحرا، مناظر چشم نواز و فرهنگ یک کشور استعمارگر لذت ببرند بدون انکه متحمل هزینه ای سنگین شوند است. قیمت ها همانند بیشتر قسمت های جنوب شرقی اسیا پایین است. قیمت یک اتاق ساده خصوصی با سرویس بهداشتی مشترک حتی در توریستی ترین شهرها مانند سان جوان دل سو حدود ده دلار است. در شهر گرانادا، شهر رنگارنگ که بعضی از بهترین اثارمعماری که خوب نگهداری شده اند در ان وجود دارد شما می توانید با کمتر ازشبی پنج دلار یک اتاق مناسب در خوابگاه پیدا کنید. به راحتی می توانید ساعت ها درخیابان های ان قدم بزنید و به بناهای باشکوه اسپانیایی به سبک دوره مستعمر نشین  خیره شوید. و در کیوسک های موجود در میادین شهر غذاهایی مانند ویگورون خوشمزه، غذایی فوق العاده ارزان که از نوعی گوشت خوک محلی و کلم تشکیل شده است بخورید.

بولیوی

در حالی که کشورهای همسایه بولیویاز جمله پرو، برزیل، شیلی و ارژانتین هر روز هزاران توریست جذب می کنند و تعداد کمی به سمت این کشور می روند بی نهایت برای مسافران کوله به پشت ارزان تمام می شود. ان هایی که تحمل کمی سختی را دارند می توانند با شبی پنج شش دلار جایی برای خوابیدن پیدا کنند چرا که بولیوی از ارزانترین کشورهای دنیا برای سفر است. هر چقدر مهانسراها و متل ها مرتب تر باشند بهتر است. ولی با تمام این تفاسیر شما با شبی ده دلار می توانید اتاقی در خوابگاه تهیه کنید که معمولا شامل صبحانه نیز  می شود. با کمترین هزینه می توانید یک غذای محلی بخورید. یک سینی غذا که شامل یک پرس برنج با گوشت، سالاد و همین طور سوپ و یک دسر مختصراست و تنها حدود سه دلار قیمت دارد. اگرچه این کشور با خشکی ها محصور شده و برای افرادی که عاشق ساحل هستند مناسب نیست ولی تعداد بسیار زیادی منظره مبهوت کننده از قبیل بعضی از مرتفع ترین اتشفشان های دنیا، وسیع ترین شوره زارها در زمین، دریاچه های سرخگون، شهر خوش منظره با جوی ارام و فرهنگ بومی و بخش هایی مربوط،به ماقبل تاریخ دارد که بخش اعظم آن ها بکر است.

ناحیه شمالی تایلند

در حالی که ساحلی توریستی نواحی جنوبی تایلند مانند پوکت و کرابی بسیار گران است. شما با سفر به ناحیه  شمالی می توانید از بافت قدیمی تایلند لذت برده و با مبلغ خیلی کمی در ان حوالی گشت و گذار کنید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که با هواپیما به بانکوکبروید و از آنجا یک بلیط قطار شبانه به سمت چیانگ مای، مرکز گردشگری تایلند شمالی بگیرید. این منطقه به خاطر کوه های فوق العاده، قبیله های گوناگون که در تپه ها و کوه ها زندگی می کنند و جوی ارام معروف است. شما می توانید تنها با سه دلار تختی در خوابگاه گرفته و سر به بالین گذاشته یا با پرداخت شش دلار از سکوت و خلوت اتاق ساده خود لذت ببرید. نه تنها برای کسانی خوب است که دوست دارند اتاقی مشرف به اسمانی پاک داشته باشند، بلکه به عنوان یک مکان تمیز، مطبوع و راحت که یافت روستایی خود را حفظ کرده یک اقامتگاه خوب برای مسافران کوله به پشت است. به محض اینکه شما ساحل رو ترک کنید و به سمت جزیره حرکت کنید می توانید بهترین لذت را از خرج کردن یک دلار ببرید، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت. می توانید با پرداخت یک دلار یک بشقاب نودل و برنج سرخ شده خوشمزه و شکم سیر کن از دستفروشان تهیه کنید. اگرچه با این قیمت از جاهای دیگر که به فکر جیب شما هستند نیز می توانید غذا تهیه کنید ولی هیچگاه به این خوشمزگی نیستند.

آلبانی

اگر شما آرزو ی رفتن به ایتالیا و یونان را دارید و خیلی برایتان گران تمام می شود می توانید به جای ان به آلبانی از ارزانترین کشورهای دنیا برای سفر را انتخاب کنید. زمانی این کشور کمونیستی بود ولی در حال حاضر همانند کشورهای مدیترانه پذیرا و صمیمی بوده و قیمت ها به مراتب پایین تر از مناطق مدیترانه ایی است. از انجایی که این کشور یکی از فقیرترین کشورهای اروپائی است از نظر بسیاری از گردشگران مناسب نیست در حالی که علاوه بر اینکه هزینه سفر به ان مناسب است از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. در تیرانا پایتخت این کشور هزاران  موزه جالب، مکان های تاریخی، سواحل با صفایی وجود دارد که با ساحل های معروف کشورهای همسایه برابری می کنند. می توانید از کوه دیجتی بالا رفته و همچون پرندگان منظره ایی فوق العاده را از ارتفاعات نظاره گر باشید و شما سزاوار ان هستید. و وقتی که خواهان نور خورشید و کنار دریاهستید به سمت سواحل دهرمی و جالا بروید.

اندونزی

اگر به دنبال یکی از ارزانترین کشور برای مسافرت از ایران و از مراکز اصلی کردشگری این کشور، کوتا و بارجین هستید، قطعا موقعیت استثنایی را به دست نخواهید اورد. در این مناطق تدارکات لازم برای مسافران دست به جیب، ان هایی که  برای تعطیلات به انجا می روند و موج سواران فراهم شده است. ولی کمی که در جزیره پیش بروید با نرخ هایی مواجه خواهید شد که با جیب شما بسیار سازگارتر است. اگرچه قیمت ها بسیار مناسب تر از انچه که  باور کنید است و یک اتاق را می توانید با ده دلار تهیه کنید چیزی که تا به حال نشنیده اید، ولی منصفانه ترین قیمت ها را می توانید در قسمت های دیگر کشور مانند حوالی اومبورک یا جزیره سوماترا پیدا کنید. درصحرای پست و بلند سوماترا زیبایی طبیعی وصف ناپذیری از ارتفاعات سر به فلک کشیده اتشفشان ها تا جنگل های سرسبز هم سطح دریا می توانید مشاهده کنید. جائیکه سواحل متروک خوش منظره در سرتا سر جزیره گسترده شده اند. در سراسر جزیره می توانید نواحی دست نخورده ایی را پیدا کنید که تقریبا از دست گردشگران در امان بوده اند و قیمت ها مناسب است. البته غذا در همه جای این کشور ترجیحا لذیذ و ارزان است. اندونزی از کشورهای ارزان دنیا برای کوله گردهاست که سفر به آن از هیجان انگیزترین هاست.

کامبوجیا

کامبوجیا از کشورهای ارزان دنیا و یکی از جنوبی ترین کشورهای اسیایی است که مناسبت ترین مکان به لحاظ قیمت برای مسافرت ازارزانترین کشورهای دنیا برای سفر است. این کشور دارای مناظر بسیار زیبا، مردم مهمان نواز و هزاران محل برای دیدن و سرگرمی دارد . سی ان ریپ برای کسانی که برای اولین بار به این بخش از دنیا سفر می کنند بهترین گزینه است. به راحتی می توانید در ان حوالی به گشت و گذار بپردازید و تقزیبا هر گوشه کناری جاذبه ایی از گردشگری پیدا کنید. معابد و مخروبه های انکور از معروف ترین مکان ها جهت بازدید است. وقتی نور خورشید در صبحگاهان به این مجتمع مذهبی می تابد چنین به نظر می رسد که یک نقاشی فوق العاده زیبا، جان گرفته است. شما تنها با پرداخت 3 تا 5 دلار می توانید در یک خوابگاه ابرومند تختی برای یک شب تهیه کنید یا با شبی ده دلار یک اتاق خصوصی معمولی تهیه کنیدکامبوجیا همچنین غذاهای بسیار خوبی دارد که در خبابان فروخته می شود و شما اگر طرفدار غذای محلی هستید می توانید با چند دلار ان را تهیه کنید.

هند

هند که به جهت مسافران کوله به پشتش شهرت دارد، شرایط این را دارد که برای یک عمر در ان به کسب تجربه بپردازید و زمانی که صحبت غذا، مسافرت و گشت و گذار به میان میاید یکی از مکان های کم خرجی بوده که تا به حال رفته ایدو از ارزانترین کشور برای مسافرت از ایران برای ماجراجویان ایرانی است. در حالی که ممکن است شما همیشه تسهیلات پیشرفته ایی مانند دوش اب گرم یا دستگاه تهویه هوا در انجا پید نکنید، به خاطرجاذبه های مسحورکننده اش و فرهنگ و غذاهای اصیل مخصوص محلی اش ارزش ان را دارد که به انجا برویدداهار ماسالا برای کسانی که عاشق طبیعت هستند یکی از بهترین مکان ها برای گردش است. در دل کوه های  خوش منظره دره کانگرا در رشته کوه های دوهو لا دوهاری می توانید با مقدار ناچیزی مثلا سه دلار برای یک روز اتاقی در هتل تهیه کنید. اگر تمایل دارید که در ساحل بمانید به گوا بروید، در انجا شما می توانید با شبی ده دلار در کلبه ایی واقع در ماسه و دقیقا مشرف به دریای عرب اقامت گزینید البته تعداد زیادی مسافرخانه در انجا یافت می شود که پاتوق مسافران کوله به پشت است و شما می توانید در این مسافرخانه ها دیگر مسافران را ببینید و دوستان جدید پیدا کنید.

ویتنام

ویتنام از کشورهای ارزان دنیا که جاذبه ها و سرگرمی های زیادی وجود دارد  شما می توانید یک ماه یا بیشتر در این کشور بمانید و هنوز احساس کنید دوست دارید دوباره از اول شروع کنید، و این شاید به خاطر این باشد که محل اقامت و غذا از کیفیت بالا و قیمت پایین برخوردار است، قیمت اتاق در خوابگاه بسیار مناسب است و قیمت ها از 4 دلار شروع می شود در حالی که قیمت یک اتاق خصوصی در هتل از ده دلار شروع می شود. همچنین اتراق کردن در ساحل نسبتا اسان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست. وقتی از شدت گرسنگی ضعف می روید با کمتر از یک دلار می توانید یک کاسه نودل خوشمزه بخوریید. همچنین در این کشور غذای ارزانی که در خیابان عرضه می شود به وفور دیده می شود. وقتی شما در هانویی، شهر اسیایی که مورد علاقه بسیاری ازمسافران کوله به پشت است، در مسافرخانه های مختص مسافران کوله به پشت در بخش مرکزی شهر اقامت کنید قیمت اتاق در این مسافرخانه ها تنها شبی پنج دلار است که شامل صبحانه، اینترنت و نوشیدنی مجانی در شب هنگام است.

فیجی

بسیاری از مردم چنین تصور می کنند که رفتن به جزایر ارام  مخصوصا فیجی از کشورهای ارزان دنیا مستلزم صرف هزینه هنگفتی است و خارج از توانایی ان ها می باشد. اما خبر خوب اینکه با وجود اینکه در انجا تعداد بسیار زیادی هتل با قیمت 500 تا 1000 دلار یافت می شود بانضمام پناهگاه های یک شبه، شما همچنین می توانید به وفور مهمانخانه و مهمانسرای ارزان قیمت مخصوصا در جزایر معروف یاساوا پیدا کنید. این جزایر در شمال غربی فیجی واقع شده است، بهشتی که برای مسافران کوله به پشت مقرون به صرفه هستند. سی پناهگاه به صورت گروه بندی شده در پانزده جزیره اصلی فیجی به عنوان اقامتگاه هایی بسیارساده گسترده شده اند و قیمت ان ها برای هراتاق خصوصی شبی کمتر از هفتاد دلار است که شامل غذا نیز می شود. قیمت اتاق خوابگاه تنها از شبی هجده دلار شروع می شود و این بدین معنا است که شما می توانید از امکانات غواصی در سطح جهانی، سواحل بکر، هوای تازه ساحل و هم صحبتی با دوستان بدون فروختن دارایی های با ارزش خود یا به رهن گذاشتن خانه خود لذت ببرید.

پرو

پرو از ارزانترین کشور برای مسافرت از ایران به خاطر جنگل های استوایی، مخروبه های قدیمی، مناظر خیره کننده و سواحل خارق العاده ایی که دارد یکی از مشهور ترین کشورها جهت سفر با کوله است. و البته قدر مسلم است که ماچو پیچو شهر گمشده ایی است که توسط کا شفی به نام هیران بینگهام یک قرن پیش کشف شده است. از کوه راه های کوه های اند گرفته تا ترکیب بی نظیر تاریخ و طبیعت بعید به نظر می رسد که یک ماجراجو در پرو از نفس بیافتد. کشور همچنین ازاقامتگاه هایی که در هتل ها و مهمان خانه ها وجود دارد که قیمت ان ها مناسب است و قیمت هر  تخت در خوابگاه بین 24 تا 47 دلار است پر است. غذای خوشمزه و ارزان با بهایی کمتر از دو دلار در اغذیه فروشی های خیابان و بازار قابل تهیه است و شما می توانید در غذاخوری هایی که جای نشستن دارند در ازای 4 الی 6 دلار شام یا ناهار میل کنید. پرو از کشورهای ارزان دنیا برای کوله گردهاست

سریلانکا

سریلانکا از کشورهای ارزان دنیا با مناظر خیره کننده از جمله کوه ها، جنگل های استوایی، سواحل طلایی و حیات وحش بی نظیر است. در واقع این کشور یکی از بهترین قسمت های اسیای جنوب شرقی اسیا است که می توانید نظاره گر حیات وحش باشید. شما می توانید هر چیزی، از گله فیل ها گرفته تا پلنگ های مرموز، وال ها، دلفین ها و صدها پرنده رنگی در انجا مشاهده کنید. مردم سریلانکا به طرز باور نکردنی مهمان نواز هستند و شهرها از مردم صمیمی که اقامتگاه، غذا و کالا را با قیمت پایین عرضه می کنند پر شده است. در حقیقت شما با صرف هزینه ایی کمتر از بیست دلار در روز می توانید به گشت و گذار در این کشوردیدنی بپردازید. قیمت پایه اتاق در هتل ها، مهمانخانه ها و مسافرخانه ها شاید تنها 8 دلار باشد در حالی که تهیه غذای محلی از اغذیه فروشی های خیابان کمتر از سه دلار است .

اکوادورا

اکوادور علاوه بر اینکه یکی از کشورهای ارزان دنیا در امریکای لاتین برای سفر است به خاطر زیبایی یکپارچه و گرمای یکنواختش موجبات سفر را برای ماجراجویان فراهم می کند. مناظر زیبای ان و تنوع زیستی موجود در ان فراتر از انچه است که متناسب با وسعت کم ان باشد. قطع به یقین اکوادور قطعه زمینی از جنگل های استوایی امازون است که انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، رشته کوه های اند و شهرهایی که به لحاظ فرهنگی از تنوع زیادی برخوردار هستند. در کیتو شهر قدیمی تاریخی پر رنگ و لعاب و نواحی مدرن و پر زرق و برق شهر جدید هر دو برای گردشگران مسحور کننده هستند. قیمت یک تخت خوابگاهی در مهمانخانه بین چهار تا هشت دلار است در حالی که قیمت یک اتاق خصوصی در مهمانخانه تنها از ده دلار شروع می شود. شما تعداد بسیار زیادی هتل ارزان قیمت خواهید یافت که غالبا در برگیرنده صبحانه نیز است. علاوه بر ان یک وعده غذای کامل در اغذیه فروشی خیابان شامل جوجه یا گوشت تازه همراه با یک ظرف مخلفات تنها دو تا سه دلار است. شما می توانید با کمتر از دو دلار یک پیراشکی گوشت ارژانتینی یا یک قاچ پیتزا بخرید.

لائوس

در لائوس از کشورهای ارزان دنیا می توانید مامنی ارام و شگفت اور را فارغ از شلوغی های کشورهای جنوب شرقی اسیایی پیرامون ان پیدا کنید. بسیاری از افراد روانه این کشور می شوند تا از شلوغی فرار کنند و علاوه بر قیمت های ارزانتر ان از فضای ارام ان استفاده کنند. اگر شما طاقت اقامت در یک اتاق بدون دستگاه تهویه هوا را دارید و می توانید با یک پنکه سر کنید با شبی چهار دلار می توانید اتاقی تهیه کنید. اگر شما دوست دارید که خنک شوید یک اتاق دوتخته با کولر از هفت و نیم دلار تا دوازده دلار است. شما می توانید در یک اغذیه فروشی خیابانی یک غذای معمولی و ارزان با بهایی کمی بیشتر از یک دلار نوش جان کنید. می توانید مقداری ماهی کبابی، برنج چسبناک و سالاد پاپایای کال بخرید. شما همچنین درگشت و گذار درکوه ها، مکان های باستان شناسی و روستاهای سنتی تجارب بسیاری کسب خواهید کرد.

کاستاریکا

اگر شما دوستدار طبیعت، فضای باز و حیات وحش هستید می توانید ان را در کاستاریکا پیدا کنید وهمه این ها خیلی زیاد است. این کشور یکی از کشورهای ارزان دنیا برای مسافران کوله به پشت است. اگر در پارک های زیبای ملی گشت و گذار کنید با پرنده های عجیب و غریب مواجه خواهید شد. کوه های اتشفشانی سر به فلک کشیده، سواحل بکر و بعضی از بهترین فرصت ها برای کسانی که خواهان فضای باز هستند در این بخش از کره خاکی وجود دارد. در پارک های ملی به وفور ابشار و رودخانه هایی یافت می شود که می شود در ان ها شنا  کرد. و همچنین این احتمال وجود دارد که چشمتان به گونه های جانوری بخورد در معرض خطر هستند، مانند لاک  پشت چرمی، لاک پشت استوایی، طوطی ماکائو سرخ، گوسفند ابی مناطق غربی هندوستان، خوک خرطوم دار، لک لک عضیم الجثه و گربه بومی مناطق جنوب غربی امریکا.
در حالی که کاستاریکا کشور خیلی ارزانی برای سفر نیست، شما می توانید یک تخت در خوابگاه با قیمت نسبتا مناسب بین هفت و نیم تا نوزده دلار تهیه کنید در حالی که معمولا یرای یک اتاق خصوصی باید شبی کمتر از سی دلار پرداخت کنید.