تلگرام

اینستاگرام

تور
نکات مهم قبل از سفر به مراکش

نکات مهم قبل از سفر به مراکش

//

یکی از کشورهای پرطرفدار گردشگری در دنیا، مراکش است. مراکش در قاره ی آفریقا قرار دارد و یکی از کشورهای شمال غربی آن است. مراکش کشور فرهنگ، سنت ها و مدرنیته است و همین تضاد جالب، آن را تا این اندازه پر طرفدار کرده است. کازابلانکا، یکی از معروفترین و البته بزرگترین شهرهای این کشور است که شهرت جهانی آن زبانزد است. در این نوشتار از الی گشت، به شما نکاتی که دانستنشان برای سفر به مراکش لازم است را در میان می گذاریم.

در مراکش لباس مناسب بپوشیددر کشور مراکش برای مردان چندان تفاوتی در نحوه ی لباس و پوشش وجود ندارد اما برای خانم ها کمی قضیه فرق دارد. به دلیل جو تقریبا سنتی این کشور، پیشنهاد می کنیم که خانم ها خیلی لباس هایی نپوشند که باعث جلب توجه می شود. در مورد مکان های مذهبی هم بهتر است تا خانم ها پوشیده باشند و شالی همراهشان داشته باشند.

خرج کردن بیشتر فروشگاه های مراکش بخصوص فروشگاه های اصلی، اگر کارت اعتباری داشته باشید، آن را قبول می کنند اما در مورد مغازه های کوچکتر باید گفت که بهتر است تا پول نقد همراهتان باشد. واحد پول این کشور، درهم مراکشی است که هر درهم تقریبا ۴۵۰ تومان می شود. جالب است بدانید که در این کشور نباید انتظار قیمت های کمتری نسبت به اروپا داشته باشید و تقریبا می توان گفت که قیمت ها با هم یکی است. به دستگاه های خودپرداز تکیه نکنیدبهتر است تا در اولین فرصت و هر جایی که صرافی دیدید، فورا پولتان را عوض کنید. در کشور مراکش، موجودی دستگاه ها خیلی زود تمام می شود پس چه بهتر که پول نقد همراهتان داشته باشید. همه جور پول نقدی همراهتان باشد می خواهید سردرگم نشوید؟ پس از سکه تا انواع اسکناس باید در جیب‌تان داشته باشید. در این کشور کالاهای خوب و منحصر بفردی را می توانید از دست فروشان بخرید پس سکه اینجاست که به کارتان می آید! تاکسی ‌های مراکش اگر نیاز باشد، پولتان را تعویض می‌کنند اما حواستان باشد که ممکن است کمی ضرر کنید.

در این کشور باید چانه بزنیددر صورتیکه از فروشگاه های اصلی شهر می خواهید خرید کنید، چانه زدن را فراموش نکنید. اگر کمی در این کار مهارت داشته باشید، می توانید تخفیف بسیار خوبی گاهی حتی تا نصف قیمت بگیرید. پس هر طور می توانید این کار را انجام دهید! مثلا یک راهکار ساده این است که به بهانه ی بالا بودن قیمت از مغازه بیرون بیایید. شک نکنید که مغازه دار، دنبالتان می آید! یک کار عاقلانه ی دیگر، قبل از سوار شدن به تاکسی در مورد هزینه ی آن بحث کنید تا بعدا به مشکل نخورید.

انعام دادن یا ندادن؟ انعام دادن در مراکش مرسوم است، کمی پول نقد هم برای انعام دادن کنار بگذارید. خدمات بهتری می خواهید؟ باید کمی بیشتر از جیبتان خرج کنید! مراقب راهنماهای محلی باشیدیکی از کارهای خوبی که می توانید انجام دهید، پیدا کردن یک راهنمای محلی است که با همه جا آشنا باشد و بتواند جاذبه های گردشگری منطقه را به شما نشان دهد. اما حواستان باشد چون اگر بخواهید خرید کنید، راهنماهای محلی شما را به مغازه هایی می برند که آشنایشان است و به این ترتیب می توانند سود بیشتری کنند. پس بهتر است به حرف آنها گوش ندهید و خودتان برای چانه زدن شروع کنید.